Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Rekord ditor në Bosnjë-Hercegovinë: 569 të infektuar me coronavirus dhe 12 të vdekur

Autoritetet shëndetësore të Bosnje-Hercegovinës kanë publikuar të dhënat më të fundit rreth pandemisë.

Në 24 orët e fundit, 569 raste të reja të infeksionit me coronavirus janë regjistruar në shtetin boshnjak, raporton klix.ba.

Gjithashtu është bërë e ditur se edhe 12 pacientë nuk kanë mundur të mbijetojnë dhe kanë ndërruar jetë.

Theksojmë dhjetë prej të infektuarve që kanë vdekur janë nga federata e Bosnjës gjersa dy të tjerët vijnë nga Republika Serbe.

Ndryshe, Bosnja deri më tani ka regjistruar 31655 raste me coronavirus gjersa 958 persona kanë vdekur.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...