Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Rekord global i vdekjeve dhe rasteve me COVID-19

11.617 vdekje dhe 666.000 raste të reja u regjistruan botë me COVID-19.

Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins, ky është rekord i vendosur që nga koha e shpërthimit të pandemisë në fund të vitit 2019.

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britani të Madhe poashtu u vendosen rekorde të zi.

Në SHBA brenda ditës u raportuan 143.00 infeksione të reja, ndërsa në Britani të Madhe 33.470 raste.

Disa shtete kanë filluar me kufizime të reja për ta parandaluar përhapjen e madhe të Coronavirusit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...