Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Rëndohet situata me COVID 19 në spitalin e Pejës, 7 pacientë në gjendje të rëndë

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 23 pacientë me COVID-19, prej të cilëve shtatë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie, ku po ashtu thuhet se gjatë fundjavës, 602 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë dhe nga këta 34 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

“Aktualisht po trajtohen 23 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve, 17 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 7 pacientë është në gjendje më të rëndë”, thuhet në komunikatë.

Po ashtu, në këtë spital, 12 lindje kanë qenë  gjatë vikendit, 8 lindje kanë qenë normale dhe 4 me prerje cezariane. Kanë lindur 12 foshnje, 6 të gjinisë mashkullore dhe 6 të gjinisë femërore.

“390 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 4,496 analiza. Gjatë vikendit janë kryer 16 operacione”, thuhet në njoftim. 

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...