Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Reperja Braxton ‘Brax’ Baker ndërron jetë në moshën 21 vjeçare

Reperja e njohur, Braxton ‘Brax’ Baker ka ndërruar jetë në moshën 21 vjeçare.

Lajmin e trishtë e bëri të ditur nëna e saj, Letricia Russell, e cila kishte thënë se engjëlli i saj është shkuar në parajsë, shkruan Daily Star.

“Braxton ka qenë një person shumë i kujdesshëm. Ajo artin e ka dedikuar për humanizëm dhe shërim, duke kompozuar dy albume dhe tre romane”, është shprehur nëna e të ndjerës.

Përpos kësaj, ende nuk është bërë e ditur shkaku për vdekjen e saj.

Baker përndryshe iu bashkua industrisë muzikore në vitin 2017, ku debutoi me këngën e parë “Verse”.

Duke u kthyer në një intervistë të saj më 2018, e ndjera kishte thënë se do të përdor kreativitetin e saj për të krijuar një brend unik.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...