Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Reshje dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit në Shqipëri

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Vranësirat do të jenë të dendura dhe herë pas here do të sjellin reshje shiu në të gjithë territorin, ku në zonat perëndimore reshjet do të jenë me intensitet më të lartë.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C në 17°C, në zonat e ulëta nga 15ºC në 23°C dhe në zonat bregdetare nga 16°C në 26°C.

Era do të fryejë në drejtim Perëndimor- Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.

Kosova sot do të jetë nën masat atmosferike të paqëndrueshme të cilat do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 11°C deri në 21°C dhe në zonat e ulëta nga 14°C në 23°C.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...