Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Reshjet e borës, nga komuna e Prishtinës thonë se të gjitha rrugët janë të pastruara

Mbrëmë vendi ynë u përfshi nga reshjet e borës. Kjo ka bërë që ekipet nga Drejtoria e Shërbimeve Publike në komunën e Prishtinës të dalin në teren në mënyrë që rrugët të jenë të kalueshme për qytetarët dhe veturat.

Drejtoresha e kësaj drejtorie, Medina Braha ka shkruar në Facebook se rrugët janë të kalueshme dhe se ekipet janë në gatishmëri.

“Bora e parë për këtë vit ra mbrëmë. Ekipet tona kanë pastruar dhe hedhur kripë e rërë sipas nevojës në pjesët rurale dhe urbane ashtu që rrugët të mos jenë të pakalueshme. Ato janë tërë kohën në gatishmëri për intervenimet e nevojshme”, ka shkruar Braha.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...