Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Rindërtimi/ Rama në Gjipalaj të Shijakut: 58 familje të zonës do e festojnë Vitin e Ri në shtëpi të reja

Kryeministri Edi Rama ka vizituar familjarë në Shijak, të cilëve iu janë rindërtuar shtëpitë, pasi ishin shkatërruar nga tërmeti.

Rama u shpreh se cilësia e shtëpive të reja nuk ka diskutim, ndërsa shtoi se 58 familje në këtë zonë, do e festojnë Vitin e Ri në shtëpi të re.

Postimi i kryeministrit Edi Rama:

Gjepalaj, Shijak – Në shtëpitë e reja të familjeve Gjepali, Rusi dhe Doda që si edhe plot 58 familje të kësaj zone, do ta festojnë Vitin e Ri brenda tyre dhe pas një mundimi e durimi të madh do të jetojnë në kushte pakrahasimisht më të mira se ato që kishin një vit më parë🙏

#SiNjëFamilje❤️

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...