Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Rolls Royce ka rinovuar modelin e saj më të njohur, ja çfarë ofron për 273 mijë euro

Pa dyshim, Rolls Royce është më shumë se një makinë.

Modeli i ri quhet Ghost dhe kushton 273,000 euro, dhe mundësohet nga një motor 6,75 V12 që prodhon 571 kuaj fuqi dhe 850 Nm çifte rrotulluese, transmeton Telegrafi.

Por Ghost ofron gjithashtu një përvojë të veçantë edhe në kabinë. Pas dyerve automatike qëndron luksi i përsosur i një sedani të gjatë 5,546 mm, i gjerë më pak se dy metra.

Dhe çdo zhurmë e padëshiruar është e ndaluar në kabinën.

Mjafton të themi që kanalet e ventilimit janë të rregulluara në atë mënyrë që ajri të rrjedhë absolutisht i heshtur.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...