Agjencia Zhurnal.KS
Sport

“Ronaldo është injorant dhe nuk ka respekt për bashkëlojtarët”, ish-lojtari i Juventusit godet portugezin

Ish-lojtari i Juventusit, Pasquale Bruno ka filluar një sulm të jashtëzakonshëm ndaj Cristiano Ronaldos, duke e quajtur atë injorant dhe duke thënë se nuk ka respekt për shokët e tij të skuadrës.

Ronaldo ka pasur kohë zhgënjyese kohëve të fundit, duke humbur katër lojëra në klub pasi ishte pozitiv me coronavirus ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare dhe u kritikua nga ministri i sporteve i Italisë për fluturimin në Torino pas infektimit.

Por, ai tani është shëruar nga Covid, duke u kthyer me dy gola kundër Spezias dhe luajti gjithë ndeshjen në fitoren 4-1 të Juves në Ligën e Kampionëve ndaj Ferencvaros.

Në përgjithësi, Ronaldo ka 70 gola në 93 ndeshje të Juventusit dhe shihet si transferim i shkëlqyeshëm që nga kalimi i tij prej 100 milionë eurosh nga Real Madrid.

“Ai është injorant. Ka qenë në Itali për dy vjet dhe ende nuk ka mësuar të flasë gjuhën tonë”, ka thënë fillimisht Bruno për Daily Mail.

“Ai përdor spanjishten për të shprehur veten e tij. Ai nuk ka respekt për shokët e tij të skuadrës ose për italianët”, përfundoi ish-lojtari i Juventusit.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...