Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Rrëfehet gruaja nga Vushtrria që u lidh e më pas u grabit nga hajnat

Një grua në Samadrexhë të Vushtrrisë është ndaluar nga tre persona të maskuar të cilët ia kanë vjedhur kuletën me 250 euro, dhe të gjitha dokumentet. Këtë e kanë bërë pasi e kanë nxjerrë me forcë nga vetura e pasi që ia lidhën duart.

Në kushte anonimiteti ajo për Klan Kosovën rrëfeu ngjarjen që ndodhi në 10 e gjysmë të natës.

“Kam tentu me mshelë derën, por ata e kanë hapë e më kanë zbritë prej kerrit. Ma kanë marrë telefonin e mi kanë lidhë duart. Më kanë godit në bark e më kanë lëndu edhe në duar”, ka deklaruar ajo.

Hajnat, që u larguan nga një rrugë fushore, e kërcënuan se nëse e lajmëron policinë do ta vrisnin.

Kjo ngjarje ka ndikuar që e njëjta të ketë frikë të dalë, megjithëse edhe ka mbetur pa dokumente.

“E kam problem tash edhe me dalë, sepse nuk po guxoj. Po e paramendoj sikur t’i kisha pasë edhe fëmijët aty, nuk di çka kisha bo”, shtoi ajo.

Tre personat e maskuar i kanë përmendur edhe emrin e bashkëshortit të saj, por kjo nuk ka dyshime se kush mund të jenë, ngase nuk kanë problem me dikë.

Në Policinë Rajonale të Mitrovicës deklaruan se nuk ka të arrestuar, ndërkaq rasti po vazhdon të hetohet.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...