Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Rrëshqitje dheu në Pakistan, 10 të vdekur

Të paktën 10 persona e kanë humbur jetën pasi një furgon në lëvizje u përmbys nga rrëshqitjet e tokës në rajonin Gilgit-Baltistan të Pakistanit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas mediave lokale furgoni me 15 persona po udhëtonte nga Rawalpindi drejt rajonit Skardu dhe mbeti nën dheun i cili rrëshqiti në një rrugë malore. Si pasojë humbën jetën 10 persona.

Ndërkohë në rajon vazhdojnë punimet e kërkim-shpëtimit.

Rrëshqitjet e dheut të shkaktuara nga përmbytjet në rajonet malore dhe të thyera ndodhin shpeshherë pas shirave mosun në Pakistan.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...