Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Rusia përsëri shënon rekord të rasteve ditore me COVID-19

Në Rusi me 15.150 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19) gjatë 24 orëve të fundit është shënuar shifra më e lartë e rasteve ditore që nga fillimi i pandemisë, ndërkohë që numri gjithsej i rasteve ka arritur në 1.369.313.

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Infeksioneve të Koronavirusit njoftoi se me 15.150 raste të reja, numri i rasteve ka arritur në 1.369.313, ndërsa me 232 vdekje në 24 orët e fundit numri i viktimave në 23.723.

Numri i pacientëve të shëruarve në Rusi ka arritur në 1.056.582, me 8.485 të shëruar në 24 orët e fundit.

Norma e rritjes ditore e numrit të rasteve në Rusi nga 1 është rritur në 1.1 për qind dhe tek 26.6 për qind e rasteve të reja nuk janë vërejtur simptoma.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...