Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Ruskovska: Në rastin e Dimova, ekziston dyshimi se është shkelur Ligji për Prokurimin Publik

Shkup, 13 nentor – Kreu i Prokurorisë Themelore Publike për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin, Vilma Ruskovska, në një intervistë për “360 Gradë” tha se në rastin e Agjencisë Kombëtare për Programe Evropiane të Edukimit dhe Lëvizshmërisë në media dhe publik, interesi ishte më shumë në alokimin e fondeve për projekte. siç theksoi ajo, ata kanë një dyshim tjetër.

“Nuk ka të bëjë vetëm me alokimin e fondeve për projekte, por ka të bëjë edhe me dyshimin se është shkelur Ligji për Prokurimin Publik. E shihni, të gjithë kanë të drejtë të mendojnë se ai nuk ka kryer një krim”, tha Ruskovska.

Ajo shtoi se shpejtësia me të cilën ata lëshuan një urdhër për kryerjen e një procedure hetimi është se prokurori kompetent ishte tashmë i azhurnuar me rastin.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...