Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ruskovska: Nga mediat kuptova se Ali Ahmeti është i ftuar në bisedë për rastin e ‘Regjistrimit’

Shkup, 13 nëntor – Vilma Ruskovska, kryeprokurorja e Prokurorisë Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit sonte në emisionin 360 Shkallë mes tjerave ka folur edhe mbi rastin se si ka kuptuar nga mediat mbi ftesën për bisedë ndaj kreut të BDI-së Ahmeti për rastin ‘Regjistrimi.

-fati i akuzave penale kundër zyrtarëve aktualë të qeverisë, përfshirë Kryeministrin Zoran Zaev; – progresin e hetimit “Regjistrimi” të udhëheqësit të BDI-së, Ali Ahmeti, dhe marrëdhëniet me kolegët nga ish-PSP; – shpejtësia e procedurës kundër drejtoreshës së Agjencisë Kombëtare të Programeve Evropiane të Edukimit dhe Lëvizshmërisë, Lidija Dimova; – llogaria e bllokuar dhe personeli dhe rrethanat materiale (jo) në prokurori.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...