Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Samsung Galaxy Fold 3: Adhuruesit do ta duan këtë telefon

Telefonat Samsung vijnë në çdo formë, madhësi, ngjyrë dhe stil. Mund të merrni një që i përshtatet pothuajse çdo gjëje që kërkoni, dhe kompania do të vazhdojë t’i shtyjë gjërat përpara.

Disa nga shembujt më të mirë të kësaj vijnë në formën e Galaxy Z Fold 2 dhe Galaxy Z Flip, por dizajni i fundit që ka ‘nën mëngë’ është një kthim prapa retro – Samsung po sjell tastierat fizike, transmeton Telegrafi.

Siç raportohet nga LetsGoDigital, Samsung paraqiti një patentë dizajni rreth mesit të vitit 2018, e cila sapo doli në dritë tashmë, për një telefon të palosshëm dhe me tastierë fizike. Dizajni duket i ngjashëm me një patentë që pamë muajin e kaluar për një pajisje të dyfishtë.

LetsGoDigital u bashkua me stilistin industrial Sarang Sheth për të krijuar këto interpretime të mrekullueshme, duke treguar se si tastiera rrëshqet nga brendësia, duke i lejuar përdoruesit të shkruajnë me një tastierë fizike. Ky është një kthim i shkëlqyeshëm për njerëzit që nuk pëlqejnë ekranet me prekje

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...