Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Samsung, Xiaomi dhe Apple telefonat më të shitur në botë

Lista e telefonave më të njohur në tremujorin e 3-të të vitit 2020 ka disa surpriza.

Telefonat inteligjentë më të shitur në tremujorin e 3-të të vitit 2020 vijnë nga Samsung, Xiaomi dhe Apple.

Ajo që bie në sy për grafikët e celularëve është se asnjë pajisje kryesore nuk është në mesin e 10 telefonave më të shitur, siç kanë zbuluar studiuesit e tregut në Canalys.

Telefoni inteligjent që doli më shumë i shitur është iPhone 11 me pak më shumë se 16 milionë njësi.

iPhone SE (2020) është në vendin e dytë me 10 milionë njësi. Samsung është në vendin e 3-të me Samsung Galaxy A21s të lirë, i cili gjithashtu u shit në rreth 10 milionë njësi.

Samsung Galaxy A11 (pak më pak se 10 milionë njësi), Samsung Galaxy A51 (rreth 8 milionë njësi) dhe Xiaomi Redmi Note 9 (pak më shumë se 6 milionë njësi) ndjekin radhët e tjera.

Vendi i 7-të shkon për Xiaomi Redmi 9, i ndjekur nga Samsung Galaxy A31, Xiaomi Redmi 9A dhe Samsung Galaxy A01 Core.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...