Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Samsung zbulon çmimet e Galaxy M31 Prime Edition

Samsung filloi të na ngacmonte me pamjet e një version më të ri të Galaxy M31 për tregun indian javën e kaluar.

Kompania tani ka zbuluar se është Galaxy M31 Prime Edition dhe është saktësisht i ngjashëm me Galaxy M31 për sa i përket specifikimeve të pajisjes.

Dallimi i vetëm midis dy telefonave është një çmim fillestar më i ulët për Galaxy M31 Prime Edition. Mund të bëhet i disponueshëm për blerje më vonë këtë javë gjatë ngjarjes vjetore të blerjeve të Amazon, transmeton Telegrafi.

Telefoni inteligjent i ri do të jetë i disponueshëm ekskluzivisht në dy variante: 6 GB RAM + 64 GB hapësirë ​​dhe 6 GB RAM + 128 GB hapësirë ​​ruajtëse.

Varianti i ruajtjes prej 64 GB ka një çmim prej rreth 225 dollarë, por çmimi i variantit 128 GB nuk është zbuluar ende. Pajisja gjithashtu vjen me një anëtarësim 3-mujor në Amazon Prime. Në krahasim, varianti i rregullt i Galaxy M31 me 64 GB kushton rreth 240 euro dollarë.

Specifikimet e Galaxy M31 Prime Edition

Galaxy M31 Prime Edition ka një ekran 6.4-inç Super AMOLED Infinity-U, një kamerë selfie 32MP dhe një konfigurim të kamerës së pasme me një sensor primar 64MP. Ekziston një aparat fotografik ultravideo 8MP, një sensor me thellësi 5MP dhe një aparat makro 5MP.

Telefoni inteligjent mund të regjistrojë video 4K 30fps duke përdorur konfigurimet e kamerës së përparme dhe të pasme dhe do të jetë në dispozicion në ngjyrën blu.

Samsung ka pajisur Galaxy M31 Prime Edition me procesorin Exynos 9611, 6 GB RAM, 64 GB/128 GB hapësirë ​​të brendshme dhe një vend të kartës microSD.

Telefoni punon me Android 10 me One UI 2. Ka vend për dy kartela, një lexues të gjurmëve të gishtave të montuar në pjesën e pasme, LTE, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 dhe port USB Type-C.

Mundësohet nga një bateri 6,000mAh dhe mbështet karikimin e shpejtë 15W.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...