Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Sanksionohen 334 vozitës në Shkup

Policia dje në territorin e qytetit të Shkupit ka shqiptuar gjithsej 334 masa, ndërsa janë sanksionuar po aq shoferë. Në mesin e gjobave 32 janë për vozitje pa patentë shoferi, 26 për automjete teknikisht jo në rregull dhe të paregjistruara, 37 masa për shfrytëzim të celularit, katër sanksione për drejtim nën ndikimin e alkoolit, njoftoi MPB.

Në kontrollet e përforcuara të MPB-së dje në Shkup janë shqiptuar gjashtë masa për kalim në semafor të mbyllur gjegjësisht në dritë të kuqe, 20 për këmbësorë, 64 masa për parkim jo në rregull dhe 43 automjete janë marrë nga “karrotreci”, ndërsa për mosmbajtje të maskës mbrojtëse janë shqiptuar 18 sanksione.

MPB ju bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në komunikacion që ta rrisin sigurinë në komunikacion.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...