Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Së shpejti marrëveshje e bashkëpunimit policor Kosovë-Itali

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka pritur në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando.

Në këtë takim u bisedua për organizimin e vizitës që do të zhvillojmë gjatë këtyre ditëve në Itali, me qëllim të nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit policor mes të dy vendeve, transmeton arbresh.info.

Në njoftimin e MPB-së thuhet se Veliu vlerësoi lartë punën e Italisë dhe përkrahjes së vazhdueshme që ka ofruar për institucionet e Kosovës.

Të dy bashkëbiseduesit shprehëm gatishmërinë për vazhdim të bashkëpunimit edhe në fushat e tjera me interes të dyanshëm.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...