Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Së shpejti në përdorim ura mbi Vardar ku duheshte të vendoset rrota panoramike (foto+video))

Shkup, 16 nëntor – Zhurnal.mk – Kryetari i Qytetit të Shkupit përmes një publikimi ka njoftuar se së shpejti do të lëshohet në përdorim ura përballë urës së gurit, ku ishte paraparë të vendoset një rrotë panoramike me vlerë prej 18 milion eurove, informon Zhurnal.

“Nuk ka rrotë panoramike, pothuajse është gati, së shpejti lirojmë dhe shëtitoren, pas shumë viteve. Një urë e re në Shkup”, shkroi Shilegov.

Përshkak ndërtimit të urës, kjo ishte pika e vetme e shëtitores së Vardarit ku këmbësorët dhe çiklistët nuk mund të kalonin lirshëm por me vite duheshin t’i bien përqark.

Në vijim keni disa pamje si duket ura e re mbi Vardar.Zhurnal.mk

Posted by Петре Шилегов on Sunday, November 15, 2020

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...