Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Seancë e re gjyqësore për rastin “Target – Fortesa”

Shkup, 13 nëntor, zhurnal.mk – Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë procesi gjyqësor për rastin ‘Target – Fortesa’.

Gjatë periudhës së kaluar me përjashtim më 3 nëntor seancat gjyqësore u anuluan për shkak të gjendjes shëndetësore të Sasho Mijallkov i cili u infektuar me COVID-19. Në seancën e fundit për përgjimin ilegal u nxorën materiale nga ana e Prokurorisë Publike.

Procesin e udhëheq gjyqtarja Xheneta Behtoviq, ndërsa përfaqësues të prokurorisë janë Lençe Risteska, Trajçe Pelivanov dhe Artan Ajro.

Në rastin “Shënjestra-Target” të akuzuar janë Goran Grujevski dhe Nikolla Boshkovski, të cilët janë në paraburgim në Greqi, si dhe Gordana Jankulloska, Sasho Mijallkov, Toni Jakimovski, Vlladiir Varellov dhe pesë persona tjerë të punësuar në Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim.

Sipas aktakuzës, ata përmes sistemeve për ndjekjen e komunikimeve në DSK, në periudhën prej vitin 2008 deri 2015 kanë përgjuar ilegalisht 4286 numra telefonik.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...