Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Sela: Nuk ka asnjë shancë që tre deputet nga opozita të japin përkrahje qeverisë

Shkup, 12 shtator – Emrat e tre deputetëve të cilët, sipas Kryeministrit Zoran Zaev, mbështesin shumicën qeverisëse, tani përbëjnë 65 ligjvënës, janë ende të panjohur për publikun. Ndërsa kreu i Aleancës për Shqiptarë, Ziadin Sela sot tha.

– Nuk ka asnjë mundësi teorike që ata të jenë deputetë nga partia jonë, dhe unë nuk besoj se ata janë disa nga VMRO-DPMNE, tha Zijadin Sela, kryetari i Aleancës për Shqiptarët.

Kjo ishte përgjigjja e Selës, i pyetur nga gazetarët në një seancë të organit më të lartë të partisë, në të cilën ai ofroi dorëheqjen e tij si një veprim moral.

Sidoqoftë, ai mbetet kryetar pasi shumica në Asamblenë Qendrore refuzoi dorëheqjen e tij.

Kuvendi vendosi të heqë kryetarët e degëve të Tetovës dhe Dolnenit nga partia, për shkak të së cilës ata bashkëpunuan me Besën, duke shkelur kështu statutin e partisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...