Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Serbia tërheq vendimin për dëbimin e ambasadorit malazez

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, ka njoftuar se është tërhequr vendimi për dëbimin e ambasadorit malazez në Beograd, Tarzan Millosheviq.

Vendimi për dëbimin e tij u mor pasi Mali i Zi e shpalli ambasadorin e Serbisë person të padëshiruar (non grata) dhe i kërkoi që të largohet nga shteti.

Anulimi i vendimit erdhi pas një takimi që Bërnabiqi e zhvilloi me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Si arsye u tha të jetë miqësia me Malin e Zi.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...