Agjencia Zhurnal.KS
Bota

SHBA, 10 meksikanë ndërrojnë jetë nga COVID-19 në ditë

SHBA-ja është vendi më i prek nga COVID-19, ndërsa çdo ditë vdesin 10 meksikanë të prekur.

Sipas shifrave zyrtare të Ministrisë meksikane të Lidhje me Jashtë, në SHBA që nga muaji mars për shkak të COVID-19 kanë humbur jetën 10 meksikanë në ditë.

Për shkak të pandemisë deri më tani kanë vdekur 2.892 shtetas meksikanë, ndërsa shtetet e Neë York-ut, Kalifornisë, Arizonës dhe Texasit janë shtetet me më shumë vdekje.

Ndërkohë numri i vdekjeve të meksikanëve nga virusi në shtetet e tjera jashtë SHBA-së është 17. Meksika është vendi i 4-t me më shumë vdekje nga COVID-19 me 105.655, si dhe me 1.107.071 raste gjendet në vendin e 11-të.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...