Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

SHBA-ja donacion prej 800.000 dollarë për Klinikën e Hematologjisë në Shkup

Shkup, 13 nëntor, zhurnal.mk – Klinika e Hematologjisë në Shkup mori mbështetje financiare në lartësi prej 800.000 dollarë nga Komanda Evropiane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e realizuar përmes ambasadës së SHBA-së në RMV.

Këto mjete kanë për qëllim shtimin e kapaciteteve për hospitalizim të pacientëve me sëmundje hematologjike në këtë klinikë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Gjatë ditës së nesërme, ambasadorja Kate Marie Byrnes bashkërisht me ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe do ta vizitojnë klinikën.

“Me këtë investim përfundon procesi i rindërtimit të hapësirave në klinikën e hematologjisë në Shkup, që nisi në vitin 2017”, thonë nga kjo klinikë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...