Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Shefi i OBSH’së për Evropë tregon kush do ta marrë vaksinën së pari

Vaksinat e reja kanë një reagim fenomenal kundrejt koronavirusit dhe mezi presim fillimin e vaksinimit tha Hans Kluge, shefi i OBSH për Europën, teksa u ndal tek testimet e para që po bëhen nga agjencitë e miratimit të barnave.

Në lidhje me vaksinimin, ai do të fillojë së pari në Britaninë e Madhe. Dozat e para janë të limituara tha Kluge, prandaj vaksinimi do të përqëndrohet tek një grup i caktuar personash si të moshuarit apo më të rrezikuarit nga pandemia.

Si pasojë e vaksinave të limituara, qytetarëve u është bërë thirrje për të vazhduar respektimin e masave kufizuese.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...