Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Shërbime “Cloud” për kompanitë në zhvillim

Një raport industrial në Kinë bëri të ditur se tregu i shërbimeve “cloud” për kompanitë kineze pati rritje të lehtë në gjysmën e parë të vitit, si pasojë e ndikimit të Covid, shkruan “Xinhua”.

Në përgjithësi, të dhënat e kompanisë së analizimit të tregut global, “International Data Corporation” (IDC) treguan se vëllimi i biznesit të shërbimeve “cloud” për kompanitë kineze qëndronte në 7.19 miliardë juanë, (rreth 1.09 miliardë dollarë) në gjysmën e parë, 12.3% më shumë se një vit më parë.

Sipas raportit, nevoja për të lëvizur bizneset në internet ka nxitur kompanitë të kërkojnë shërbime “cloud” profesionale, duke çuar në rritjen e kompanive për të zhvilluar tregtinë e tyre në internet falë “cloud computing”, “big data” dhe teknologjive si inteligjenca artificiale.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...