Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shilegov: Në autobusët e transportit publik respektohet masa e plotësimit të kapaciteteve

Shkup, 19 tetor, zhurnal.mk – Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov, deklaroi se numri i udhëtarëve të transportuar në autobusët e qytetit është ulur me mbi 62 për qind krahasuar me vitin e kaluar.

Ai theksoi se autobusi përputhet me masën e kapacitetit deri në 75 përqind.

“Kur të shikoni numrin e biletave të vlefshme do të shihni se numri i udhëtarëve të transportuar gjatë këtij viti është 37,5 për qind e së njëjtës periudhë që janë transportuar në vitin 2019. Që do të thotë se kemi ulje të numrit të udhëtarëve të transportuar me mbi 62 për qind. Prandaj, në baza ditore ne ndjekim të gjitha gjërat sesi funksionojnë, do të presim të shohim rekomandimet e Komisionit për Sëmundjet Infektive dhe do të përgjigjemi konform rrethanave”, tha Shilegov duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve.

Ai theksoi se NQP-ja ka qenë kompania e parë e transportit në botë që filloi dezinfektimin e automjeteve, por theksoi se duhet të ketë sjellje personale për të mbrojtur shëndetin e tyre dhe publik.

“Në fotografitë shumë rrallë mund të shihni njerëz me maska ​​mbrojtëse, gjë që për mua është vërtetë sjellje e papërgjegjshme e disa qytetarëve”, theksoi Shilegov.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...