Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shilegov: Qëndrimi i Zakharievas nuk është asgjë tjetër përveçse marrëzi

Shkup, 16 nëntor, zhurnal.mk – Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov për televizionin bullgar “TVEvropa”, tha se zhvendosja e tezave të Ministres së Jashtme Zakharieva në lidhje me festimin e 13 Nëntorit – ditën e çlirimit të Shkupit – është një alibi për marrëzinë që Bullgaria po bën ndaj Maqedonisë së Veriut.

“Zhvendosja e tezave është në fakt një kërkim i një alibie për ndonjë marrëzi, dhe pozicioni i Zakharievas nuk është asgjë tjetër veçse marrëzi. Përpjekja për të shpëtuar pozicionin e Bullgarisë, e cila mendoj se dëmton Bullgarinë më shumë sesa Maqedoninë e Veriut, përpiqet të zhvendosë tezat. Ajo që ndodhi në Shkup, përkatësisht, më 13 dhe 14 nëntor, është një ekspozitë nga Belgjika me një ekspozitë për Titon dhe asgjë më shumë. Tani, duke kërkuar një alibi për marrëzinë e tyre, tezat po zhvendosen dhe po bëhen përpjekje për të shpjeguar pozicionet e pashpjegueshme të Bullgarisë mbi fillimin e negociatave midis Maqedonisë së Veriut dhe BE-së”, deklaroi Shilegov.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...