Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Shqipëri

Shkatërrohet banda italo-shqiptare e drogës, 23 persona arrestohen në Livorno

Goditet një grup italo-shqiptar që shpërndante lëndë narkotike midis Toskanës dhe Romës.

Karabinierët e Livornos kanë ekzekutuar urdhrin e arrestit ndaj 23 të dyshuarve të përfshirë në trafikimin dhe shpërndarjen e drograve si marijuanë, hashash apo kokainë.

Mediat italiane raportojnë se grupi furnizohej në Romë nga një grup shqiptarësh aktivë në rrethet e Tor Bella Monaca dhe San Basilio-s.

Aktiviteti i bandës italo-shqiptare u zbulua pas hetimeve të nisura në 2019-ën, pas kapjes së një sasie marijuane hibride të quajtur “Nicole Kush”.

Gjatë hetimeve, gjashtë persona dhe një shqiptar i kërkuar nga Roma, ishin arrestuar tashmë nën akuzën e trafikut.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...