Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shkupi, Tirana e Beogradi do të bashkëpunojnë për luftimin e korona virusit

Shkup, 9 nëntor – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev së bashku me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrat e Shqipërisë dhe Serbisë Edi Rama dhe Ana Bërnabiq, në prani të ministrave të Shëndetësisë të tre vendeve, do të zhvillojnë sot takim koordinativ onlajn, pas të cilit ata do të nënshkruajnë Memorandum bashkëpunimi i cili do të rregullojë marrëdhëniet midis vendeve në kushtet e krizës së shkaktuar nga Kovid-19.

Kryeministri Zoran Zaev përmes video lidhjes do të jetë gjithashtu nikoqir i nënshkrimit të marrëveshjes dypalëshe midis Shqipërisë dhe Serbisë për lëvizjen e lirë të shtetasve të tyre vetëm me karta identiteti përmes.

Pas nënshkrimit të marrëveshjes vijojnë fjalime të shkurtëtra të liderëve.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...