Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Shmangni sot Shkupin, do të ketë protesta nga ora 12:30 deri në ora 14:00

Shkup, 1 dhjetor – Zhurnal.mk – Protestat që u mbajtën mbrëmë, nga sot do të shndërrohen në bllokime në kryeqytet, informon Zhurnal.

VMRO-DPMNE dje i vendosi ultimatum kryeministrit Zoran Zaev që deri mbrëmë të tregojë se çfarë marrëveshje të fshehta kanë dakorduar gjatë uikendit në Sofje, e në të kundërtën, do të bllokojë Shkupin.

Protesta do të udhëhiqet duke filluar nga Ministria e Punëve të Jashtme në ora 12:30, e duke përfunduar para Qeverisë në ora 14:00.

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski mbrëmë tha se po jetojmë në një moment historik kur po vendoset për të ardhmen tonë, kur zgjidhjet e ofruara hapin më tepër probleme dhe paraqesin pengesë për të ardhmen. Ai thiri për masovitet në protestët e sotshme, siç e quan, mbipartiake.

“Nëse sot nuk kemi sukses, frikësohem se gjeneratat e ardhshme nuk do të kenë mundësi të përmirësojnë gabimin që e bënë sot Zoran Zaev dhe LSDM”, tha Mickoski.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...