Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Shoferi i Teslas kthen orën Casio në një çelës makine

Një inxhinier softuerësh nga Udinese, Itali e ka kthyer orën e tij Casio F-91W në një çelës makine për Tesla Model 3.

Arsyeja se pse ai e bëri këtë është se kartela e Tesla kishte shpesh probleme, veçanërisht kur binte shi, transmeton Telegrafi.

Mattia Dal Ben vendosi të konvertojë orën e tij Casio për të zhbllokuar Teslan. Për ta bërë këtë, ai ndërtoi një antenë nga një kartë J3A040-CL nga Smartcard Focus dhe e integroi atë në orën e tij Casio, transmeton Telegrafi.

Inxhinieri i softuerit gjithashtu ka postuar një video në YouTube.

Zhbllokimi është padyshim më i shpejtë sesa me një kartelë që së pari duhet të nxirrni nga portofoli ose pantallonat tuaja. Me mënyrën e re të hapjes së makinës, djali është më i kënaqur, sepse ora është pothuajse aq komode sa ishte më parë.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...