Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Shpaloset Ferrari Portofino M me 612 kuajfuqi

Ferrari Portofino M, është një evolucion i superveturës së brendit italian për modelin GT, me qëllim të ofrimit të performancave më të fuqishme dhe ngasjes më të lehtë.

“M” është “modifikimi”, i përshkruar nga Ferrari si “emërtim që i referohet automobilave që kanë kaluar në një evolucion për të përforcuar performancën e tyre”.

Portofino M tani vjen me motor V8 me marsh të ri automatik me tetë shpejtësi, në vend të të vjetrit me shtatë.

Motori 3.9-litërsh tani prodhon 612 kuajfuqi, 20 më shumë se modeli origjinal. Si rezultat, ai është për një të dhjetën e sekondat më i shpejtë se modeli i shkuar për të arritur përshpejtimin nga zero në 100 kilometra për orë. Këtë përshpejtim vetura e arrin për 3.45 sekonda.

Modeli i ri është në dispozicion për porosi, ndërsa porositë do të dorëzohen nga tremujori i dytë i vitit 2021.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...