Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Shqiptari bën hatanë në Itali, përplas makinën e ndalur, plagosen rëndë tre vajza

Një 43-vjeçar shqiptar është përfshirë në një aksident të rëndë mbrëmjene së shtunës në Reggio Emiglia në Itali.

Shqiptari, i cili po drejtonte mjetin me shpejtësi të madhe, u përplas me një tjetër makinë që ishte ndalur përe ti dhënë rrugë të lirë tri vajzave që po prisnin pranë vijave të bardha.

Përplasja ishte aq e fortë sa që makina e ndaluar para vijave të bardha, një Renault Captur, e drejtuar nga një 50 vjeçare, mori përpara tri vajzat, përkatësisht 23, 27 dhe 29 vjeç.

Që të tre të plagosurat u transportuan në spital nga ku raportohet se ndodhen në gjendje të rëndë.

Sipas mediat lokale, 43-vjeçari lëvizte me një patentë shqiptare, që sipas tyre nuk njihet në Itali, ndërsa gjatë ndalimit nga policia u pa në një gjendje jonormale çka detyroi autoritetet ti bënin testin e alkoolit.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...