Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni

Shtrenjtohen çmimet e derivateve

Shkup, 13 tetor – Zhurnal.mk – Me vendimin e fundit të KRE, çmimet e derivateve do të shtrenjtohen për gjysmë denari, informon Zhurnal.

Çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS 95 dhe 98, EURODIZELIT dhe vajit ekstra të lehtë, do të shtrenjtohen për gjysmë denari dhe kështu çmimet e reja janë:

EUROSUPER BS – 95 : 59,5 denarë
EUROSUPER BS – 98 : 61,5 denarë
DIZEL – 50,5 denarë
Vaji ekstra i lehtë: 50,5 denarë

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...