Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Shtyhet gjykimi për rastin “Titanik”

Shkup, 11 nëntor, zhurnal.mk – Gjykimi për rastin “Titanik”, që duhej të mbahej gjatë ditës së nesërme është shtyrë për më 17 nëntor, njoftojnë nga Gjykata Themelore Penale. Arsyeja e shtyrjes së seancës gjyqësore është se tre nga të akuzuarit ndodhen në vetëizolim.

Në raatin “Titanik”, përveç ish-kryeministrit të arratisur Nikolla Gruevski, akuzohen edhe Kiril Bozhinovski, Mile Janakieski, Gordana Jankuloska, Biljana Brishkoska Boshkovski, Ilija Dimovski, Munir Pepiç, Edmond Temelko, Leko Ristoski, Kiril Todorovski, Katerina Vellovska, Stanko Korunovski, Kosta Markovski, Dragce Dragceski, Marjan Nakevski, Goce Janevski, Xhezmi Ahmet, Robert Davitkov, Dalibor Aleshkoviç dhe Lenka Rashjakovska.

Ata dyshohen për bashkim kriminal, shkelje të së drejtës së votës, shkelje e të drejtës së zgjedhjes, ryshfet gjatë zgjedhjeve dhe votimit, shkatërrim të materialit zgjedhor dhe keqpërdorim të fondeve për financimin e fushatës zgjedhore.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...