Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Shtyhet për gjashtë muaj “LA Auto Show” shkaku i pandemisë

Pandemia ka bërë që të shtyhet edhe një ngjarje e rëndësishme në industrinë e automobilave.

Panairi “LA Auto Show” është shtyrë për gjashtë muaj, transmeton KOHA.

I planifikuar të mbahej më 20-29 nëntor të këtij viti, ai është shtyrë për 21-31 maj të vitit 2021, kanë njoftuar organizatorët, shkruan LA Daily News.

“Jemi mirënjohës për mbështetjen e vazhdueshme nga LA Convention Center, qytetit të Los Angelesit dhe të gjithë partnerëve tanë të automobilave”, ka thënë Lisa Kaz, drejtoreshë ekzekutive e LA Auto Show. “Fundjava e ‘Ditës Memoriale’ është fantastike për aktivitete në natyrë dhe debutim të produkteve. Moti i LA krijon mundësi të reja entuziaste për panairin pranveror”.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...