Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Situata në Francë/ Covid-19, më shumë se 400 viktima dhe mbi 22 mijë raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në Francë kanë humbur jetën 466 persona për shkak të koronavirusit të ri (COVID-19).

Në një deklaratë nga Institucioni i Shëndetit Publik thuhet se me 22.180 raste të shënuara në 24 orët e fundit numri i rasteve ka arritur në 1.829.659.

Bëhet e ditur se në 24 orët e fundit për shkak të COVID-19 në vend kanë humbur jetën në spitale 466 persona dhe 754 persona në shtëpitë e kujdesit gjatë 4 ditëve të fundit duke e rritur numrin e viktimave në 42.207.

Në spitale vazhdojnë trajtimin 31.500 persona, prej të cilëve 4.750 në kujdesin intensiv, ndërkohë që me 2.185 të shëruar numri i të shëruarve ka arritur në 131.920.

Norma e rezultateve pozitive të testeve për COVID-19 në vend është njoftuar të jetë 19.6 përqind.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...