Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ski-qendrat do të punojnë me protokolle të veçanta

Shkup, 1 dhjetor – Qeveria e pranoi mendimin e Komisionit për sëmundje infektuese se qendrat e skijimit mund të punojnë në pajtim me protokollin e përshtatshëm me masat e përshkruara parandaluese në kushte të pandemisë nga KOV ID-19, duke e pasur parasysh se qendrat e skijimit nuk disponojnë me gondola të mbyllura në teleferikët.

Qeveria i pranoi edhe rekomandimet e Komisionit lidhur me Protokollin për masa sigurie për Kov id-19 për qendrat e skijimit për ndryshime në pjesën e shërbimit të rendit ose të patrullës para biletarive dhe teleferikëve. Nevojitet sigurim i domosdoshëm i distancës fizike prej 1,5 – 2 metra dhe para biletarive (si para teleferikëve), si dhe kufizim të punës së objekteve hotelierike në terrenet vetëm në hapësirë të hapur dhe me shitjen në sportel me enë për një përdorim.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...