Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Skuadra e trajnerit Steven Gerrard, me rezultate të frikshme këtë sezon

Skuadra e drejtuar nga Steven Gerrard, Rangers, në 14 xhirot e para në ligen skoceze është e pa mposhtur, duke arritur 12 fitore dhe dy barazime, me 37 gola të shënuara dhe vetëm tri të pësuara.

Ndërsa në Europa League është duke kryesuar tabelën me shtatë pikë të grumbulluara në tri ndeshje, së bashku me skuadrën e Benficas.

Rangers vitin e kaluar përfundoi e dyta pas skuadrës së Celticut, ku në 29 ndeshje kishte grumbulluar 67 pikë, apo 13 pikë më pak se kampioni por që kishte edhe një ndeshje më pak.

Këtë sezon në tabelë janë para kampionit në fuqi me nëntë pikë më shumë por që skuadra e Celticut ka dy ndeshje më pak.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...