Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Snapchat bën atë që përdoruesit nuk e prisnin

Snapchat më në fund po u jep mundësinë përdoruesve të tregojnë numrin e ndjekësve për profilet publike. Rrjeti social kurrë më parë nuk ka lejuar shfaqjen e ndjekësve për profilet publike dhe vetëm ata e dinin sesa ndjekës kanë.

Tani përdoruesit mund të ekspozojnë numrat e tyre për të gjithë. Snapchat ka qenë gjithnjë kundër shfaqjes së këtyre shifrave por siduket tashmë ka ndryshuar mendim.

Ata që do të përfitojnë më së shumti janë influencerët. Duke treguar një audiencë të madhe mund të tërheqin sponsorë dhe reklamues përmes psikologjisë së turmës.

Gjithashtu nëse njerëzit shohin një biznes ose markë me numër të lartë ndjekësish, janë më të prirur të ndjekin llogaritë në fjalë. E kundërta vlen gjithashtu. Nëse një biznes ka pak ndjekës, jep përshtypje më pak joshëse për ndjekësit e rinj.

Opsioni për shfaqjen e ndjekësve është i çaktivizuar dhe duhet të aktivizohet manualisht.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...