Agjencia Zhurnal.KS
Kulturë

Sopranoja shqiptare, Ermonela Jaho renditet e para në Gramaphone

Është bërë e ditur se sopranoja e njohur shqiptare Ermonela Jaho renditet e para në listën zyrtare të Muzikës Klasike të Gramaphone, me albumin e saj “Anima Rara”, shkruan albinfo.ch.

Lista bazohet në shitjet e CD-ve dhe formateve të tjerë gjatë një periudhe shtatë ditore, shkruan albinfo.ch.

Ajo është shprehur shumë e lumtur që është renditur në numrin 1 në Listen Zyrtare te Muzikes Klasike të Gramaphone, shkruan tutje albinfo.ch.

Postime të ngjashme

Anulohet Festivali i Rokut në Gjenevë

S.B.

Futet në librin e rekordeve Guiness, shitet piktura më e madhe në botë për 62 milionë dollarë në Dubai

S.B.

Garvanliev të mbetet përfaqësuesi i Maqedonisë së Veriut në Eurosong 2021

T E

Librat e Kunderës, betejë e përjetshme e njeriut me sistemin

S.B.

Vdes poeti dhe eseisti i njohur polak, Adam Zagajewski

S.B.

Shoqata Tradita e organizoi Edicionin V të manifestimit letrar ndërkombëtar Shtigje poetike

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...