Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Sot aktgjykim për padinë e Ruskoskës kundër VMRO-DPMNE-së

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Në Gjykatën Civile Shkup sot duhet të publikohet aktgjykimi për padinë për shpifje të prokurores Villma Ruskoska kundër partisë VMRO-DPMNE, për spotet zgjedhore të partisë “Përralla kriminale” dhe “Shtabi i gënjeshtrave”, transmeton Zhurnal.

Avokatët e palëve, pas seancës së kaluar, dolën me qëndrime të ndryshme lidhur me atë nëse spotet zgjedhore të VMRO-DPMNE-së, ishin rrënim të imazhit të prokurores Ruskoska ose ajo bie në kategorinë e lirisë së shprehjes.

Shefja e prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korupsionit, Villma Ruskoska paralajmëroi se nëse e fiton këtë proces gjyqësor. paratë nga padia për shpifje kundër VMRO-DPMNE-së do ti donon në SOS fshatin e fëmijëve.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...