Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Starton sot edicioni i ri futbollistik 2020/2021 në Shqipëri

Do të startojë sot edicioni i ri futbollistik 2020/2021 në Shqipëri! Në të gjitha fushat sot do të zbresin skuadrat e Kategorisë Superiore, Kategorisë së Parë dhe Kategorisë së Dytë për javën e parë të edicionit.

Siparin do ta ngrenë tre sfida të Kategorisë Superiorë që këtë vit zhvillon edicionin e 82-të.

Në ora 13:45 nisin përballjet KF Tirana – FK Kukësi, KF Bylis – KF Laçi dhe KS Kastrioti – KF Partizani.

Pak më vonë në ora 16:45 do të nisin edhe dy duelet e tjera të javës KF Teuta – KF Skënderbeu dhe KF Vllaznia – FK Apolonia. KF Tirana vjen këtë sezon me statusin e kampiones në fuqi, ndërsa FK Apolonia dhe KS Kastrioti janë dy skuadrat që vijnë nga Kategoria e Parë.

Në ora 14:00 do të nisin edhe 8 sfidat e javës së parë të Kategorisë së Parë, si edhe ato të Kategorisë së
Dytë.
Të dielën e kaluar u luajtën ndeshjet e para të Kupës në Shqipërisë edhe kampionatet e moshave.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...