Agjencia Zhurnal.KS
Bota TOP LAJM

Stoltenberg e përshëndeti zgjedhjen e Bajdenit president i SHBA-së

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot e përshëndeti rizgjedhjen e Xho Bajdenit president të ri të SHBA-së, duke theksuar se Bajdenin e njeh “si përfaqësues të fuqishëm të NATO-s dhe marrëdhënieve transatlantike”.

Stoltenberg në deklaratë thekson se lidershipi amerikan është i rëndësishëm në botën e paparashikueshme.

“Gëzohem për bashkëpunimin e afërt me presidentin e sapozgjedhur Bajden, nënpresidenten e sapozgjedhur Kamalla Haris dhe administratën e re, për përforcimin e mëtejmë të lidhjeve midis Amerikës së Veriut dhe Evropës”, nënvizoi sekretari i përgjithshëm i NATO-s.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...