Agjencia Zhurnal.KS
Covid 19 Maqedoni

Strumica qyteti i dytë me më shumë raste aktive në Maqedoninë e Veriut

Strumicë, 11 tetor – Më shumë rastet më aktive me coronavirus në Maqedoni ka në Shkup, ndërsa pas saj vjen qyteti i Strumicës. Shkupi ka 1.586, ndërsa Strumica 245 raste.

Koçani ka 220, dhe Tetova ka 213 raste aktive me coronavirus.

Por, edhe në qytetet më të vogla numri është i lartë, kështu që Berovo ka 51 raste aktive, Vallandova 44, ndërsa Vinica 40.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...