Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Studimi: Vaksina e Modernas garanton të paktën tre muaj imunitet

Vaksina Moderna do të garantojë imunitet për të paktën 90 ditë pas dozës së dytë. Të dhënat u raportuan nga një studim i botuar në New England Journal of Medicine.

Studiuesit nga Instituti Kombëtar i Shëndetit testuan nivelin e dy llojeve të antitrupave, tre muaj pas dozës së dytë të vaksinës.

Pas hulumtimeve, ata vunë re një rënie “të lehtë” dhe të pritshme në nivelin e antitrupave. Ajo që mbetet tepër e rëndësishme është fakti se ata nuk vërejtën efekte anësore serioze.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...