Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Suedia ashpërson masat anti-Covid

Suedia ashpërson masat kundër Covid-19.

“Situata do të përkeqësohet”, tha kryeministri suedez, Stefan Lofven, duke njoftuar reduktimin e pjesëmarrjes në tubimet publike nga 50 persona qe ishte, në 8.

“Është një sinjal i qartë dhe i mprehtë për çdo person në vendin tonë se çfarë do të zbatohet në të ardhmen. Mos shkoni në palestër, mos shkoni në bibliotekë, mos darkoni jashtë, mos bëni festa, anulojni!”, shtoi ai në një konferencë për shtyp.

Ky është hapi i dytë pasi një javë më parë, vendi mbylli të gjitha baret pas orës 22:00 dhe tani ka rekomandime të veçanta për banorët, të tilla si shmangia e transportit publik ose dyqaneve në pothuajse të gjithë vendin.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...