Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Sulmi në Vjenë i mobilizon institucionet e Kosovës

Ekspertët thonë se Kosova nuk është imune ndaj sulmeve terroriste.Të hënën në mbrëmje, Vjena u trondit nga një sulm terrorist.

Në kryeqytetin e Austrisë, persona të armatosur qëlluan pa mëshirë kushdo që u dilte përpara, ndërsa prapa vetës lanë 4 viktima e dhjetëra të plagosur.

Kjo bëri që thuajse e gjithë Evropa ti shtoj masat e sigurisë.Gjithë kjo situatë ka vënë në lëvizje edhe autoritetet e sigurisë së Kosovës.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...